Duvak seçimi, duvak modelleri

 
Dantelli ya da düz, kısa ya da uzun, tüm duvaklar güzeldir…
Ancak dikkat edilmesi gereken konu duvağınız ile gelinliğinizin uyumudur.
 
Geleneklerden günümüze
 
Gelinliği bütünleyen en önemli detaydır duvak. Yüzlerce yıldan bu yana kullanıla gelen duvak geleneğinin, gelinlik geleneğinden de eski olduğu düşünülüyor.
 
Duvak, saflığın, temizliğin ve sevilene verilen sözün sembolü olarak antik roma medeniyetinden beri kullanılıyor. Son yıllarda kimi gelinler tarafından tercih edilmese de, geline şıklık katan en önemli aksesuar olduğu aşikar.
 
Duvak, geçmişte olduğu gibi, günümüzde de gelini nikah öncesi gizemli tutmaya devam ediyor. Ancak artık duvak ile yüz kapatmanız gerekmiyor.
 
Duvağım kaç kat olmalı ?
 
Tek, çift veya üç katlı duvak seçiminiz gelinliğiniz ile uyumuna göre belirlenmeli. Sofistike gelinlikler için tek katlı duvak modellerini düşünebilirsiniz.
 
Hayallerinizi romantik bir gelinlik süslüyor ise, en az iki katlı bir duvak modeli seçilebilir.
 
Klasik gelinlikler için iki-üç katlı duvaklar önerilir. Bununla birlikte, uzun kuyruklu bir gelinlik tercih ettiyseniz, yine uzun tek katlı bir duvak modeli size çok yakışacaktır.
 
Çok katlı duvak seçtiyseniz, saçlarınızı sade tutmakta fayda var. Dağınık topuz, yarım topuz gibi modeller ve uçuk saç modelleri için çok katlı duvaklar hiç uygun değil.
 
Eğer tek katlı duvak kullanacaksanız, saç modelinizde daha özgür olabilirsiniz. Buklelerinizin duvak ile dansına kendinizi bırakabilirsiniz.
 
Tek katlı duvak modelleri sizi taç gibi aksesuarlar konusunda da özgür kılacaktır.

Duvaklar

Sayfamızı Paylaşın