Gelinlik provasına gitmek, her ne kadar eğlenceli ve duygu yüklü olduğ

Gelinlik Provasına giderken yanınıza almanız gereken 6 şey

Gelinlik provasına gitmek, her ne kadar eğlenceli ve duygu yüklü olduğu kadar, aynı zamanda sıkıntılı ve stresli bir süreçte olabilmektedir.  Bazen hepsini içinde barındıran bir duygu selidir. Gelinliği üzerine giydiğinde ya da hayalindeki gelinliği bulduğunda gözleri dolmayan gelin var mıdır?

Pek çok durumda olduğu gibi, başarılı bir gelinlik provası randevusunun anahtarı hazırlıklı gitmektir. Stil, siluet ya da tasarımcı hakkında ne istediğinizi tam olarak bilememek tamam, ama  en unutulmaz anlarınızdan birisine, gelinlik provasına, ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilerle gitmek, ancak iyi bir ön hazırlık ile mümkün olabilir.

Konusunda uzman isimlerden gelinlik provası tavsiyelerini sizler için derledik. Bu tavsiyeler oldukça faydalıdır, ancak yine de göz yaşlarınızı durdurmayı garanti etmez.

  • Askısız bir büstiyer – Size tüm gelinlik stillerini  prova etme imkanı sağlayacaktır. Tarzınızı belirledikten sonra, ona uygun bir büstiyeri daha sonra düşünebilirsiniz.
  • İddialı olmayan tam boy iç çamaşırı,
  • Düğün günü giymeyi planladığınız yükseklikte ayakkabı, üç-beş santim yükseklikte, dans için uygun. ilk provanızda düğünde giyeceğiniz ayakkabıyı alarak gitmenizde yarar var.
  • Düğün günü için planladığınız saç stili, eğer bir planınız yok ise, gelinlik tarzınız ile uyumlu bir saç modeli,
  • Tarzınız olan gelinliğe ait fotoğraflar, magazin sayfaları, eğer yoksa, size ilham veren ünlülerin gelinlikli pozları,
  • Düğün töreninizin yapılacağı yer ile ilgili bilgiler, konsept çalışmaları.

 

Sayfamızı Paylaşın